Otváracie hodiny
  • PO - ŠT : 15:00 - 21:00
  • PI : 15:00 - 22:00
  • NE : 17:30 - 21:30

Príbehy putovania - Putovanie po Svätojakubskej ceste

Dátum udalosti: 
21.03.2017 - 18:0019:30

Pozývame Vás na zaujímavú prednášku s diskusiou o najznámejšej pútnickej ceste do Compostely. 

S priamimi účastníkmi Svätojakubskej cesty sa budete môcť stretnúť a vypočuť si ich osobné svedectvo o tom, prečo vykonať pešiu púť k hrobu sv. apoštola Jakuba do Santiago de Compostela. Dvaja priami účastníci púte Slavo Engel a Castor Sanchéz sa vám budú snažiť počas večera sprostredkovať atmosféru púte v Španielsku a vysvetliť, prečo si už život bez púte nevedia predstaviť. 
 
Zároveň sa aktívne zapájajú do vyznačenia tejto cesty na Slovensku a niektoré jej časti už aj prešli. Príďte si vypočuť svedectvo, ktoré vás určite obohatí. 
 
Slavo Engel je katolíckym kňazom, momentálne pôsobí ako kaplán v Dóme sv. Alžbety v Košiciach. V roku 2013 absolvoval púť do Compostely a odvtedy sa tejto ceste venuje aj na Slovensku už aj ako sprievdca. 
 
Castor Sanchéz je z Kolumbie, na Slovensku žije už viac ako 30 rokov. Pracuje ako prekladateľ a v letných mesiacoch ako sprievodca v rôznych destináciach, napr. Južná Amerika, Grónsko. Camino prešiel niekoľkokrát. je spoluzakladateľom OZ Priatelia Svätojakubskej cesty na Slovensku, ktoré sa usiluje o vyznačenie tejto cesty na Slovensku a jej propagáciu.