Otváracie hodiny
  • PO - ŠT : 15:00 - 21:00
  • PI : 15:00 - 22:00
  • NE : 17:30 - 21:30

Prezentácia knihy - Hudobný sprievodca po Bratislave

Dátum udalosti: 
12.06.2017 - 18:0019:30

Drahí milovníci hudby a nášho hlavného mesta súčasne. Pozývame Vás na prezentáciu knihy Hudobný sprievodca po Bratislave, ktorá vyšla v Hudobnom centre. Domácim aj zahraničným záujemcom ponúka prehľad miest, osobností, súborov a udalostí súvisiacich s klasickou hudbou, ako aj s ďalšími hudobnými žánrami.

Kniha začína prehľadom koncertných miest, ktoré lákajú návštevníkov tak dnes, ako aj v minulosti, aby sa trochu zastavili a oddýchli si pri počúvaní hudby. Ďalšia kapitola obsahuje stručné informácie o dvadsiatke vybraných hudobných telies pôsobiacich v Bratislave – meste hudby. Publikácia mapuje aj festivaly a koncertné cykly, hudobné múzeá, bratislavské kluby, predajne hudobnín a iné hudobné inštitúcie.
Čitateľ sa v záverečných kapitolách môže vydať po stopách slávnych i menej známych osobností, ktoré v našom meste pôsobili a pozdvihli jeho hudobnú úroveň alebo ho len krátko navštívili, čím sa zapísali do jeho dejín.
Publikáciu si možno kúpiť v slovensko-nemeckej a v slovensko-anglickej verzii.

Autori Zuzana Godárová a Ján Vyhnánek budú prezentovať publikáciu a predstavia aj niekoľko skladateľov, ktorí s Bratislavou súvisia.

Viac informácií o knihe a hudobnom živote v Bratislave očami autorov

https://www.facebook.com/HudobnySprievodcaPoBratislave/

      Dobromat.sk - nákup, ktorý pomáha