Otváracie hodiny
  • PO - ŠT : 15:00 - 21:00
  • PI : 15:00 - 22:00
  • NE : 17:30 - 21:30

Vatikán mojimi očami alebo Malý vatikánsky svet

Dátum udalosti: 
06.04.2017 - 17:3019:00
Pozývame Vás na diskusiu a prezentáciu knihy Marcela Šefčíka Vatikán mojimi očami.
Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma. A srdcom Ríma je Vatikán. Bazilika sv. Petra sa stala skutočným rímskym skvostom a symbolom viery pre našu „západnú“ kultúru. Kniha Vatikán mojimi očami predstavuje najmenší štát sveta, v ktorej sa čitateľ dozvedá takmer všetko o centre cirkevného aparátu. Hlavnou líniou knihy je verejný pohľad na fungovanie celého politicko-náboženského a inštitucionálneho aparátu Svätej Stolice. Druhý pohľad knihy je očami sprievodcu, ktorý berie čitateľa na také miesta, na ktoré sa bežní turisti nedostanú. Poslednú časť publikácie tvoria spomienky autora na udalosti, ktoré sám zažil vo Vatikáne, a prostredníctvom ktorých chce doplniť mozaiku obrazu o živote v najmenšom štáte sveta. Kniha je viac ako len bežnou sprievodcovskou príručkou, jej cieľom bolo predstaviť Vatikán ako mravné, umelecké a kultúrne dedičstvo, ktoré treba zachovať ako poklad celého ľudstva.
 
Publikáciu v pevnej väzbe dopĺňa široká paleta farebných fotografií. Kniha s predslovom bývalého slovenského veľvyslanca pri Svätej Stolici bola do predaja uvedená počas Bibliotéky 2016 v bratislavskej Inchebe.
Bežná cena: 18,9 eur
Cena na prednáške: 14,5 eur
 
Marcel Šefčík – vysokoškolský pedagóg, sprievodca a vatikanista
Absolvent Teologickej a Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku. Dobrovoľnícka práca a vedecko-výskumná činnosť ho priviedla do Vatikánu. Je autorom viacerých slovenských publikácií, z ktorých najznámejšou sa stala kniha Konkláve. Slovenská verejnosť ho pozná ako komentátora pápežských volieb z roku 2013. Pôsobil v Kňazskom seminári biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskom Podhradí a do roku 2015 prednášal na viacerých slovenských univerzitách. V súčasnosti pôsobí na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

      Dobromat.sk - nákup, ktorý pomáha