Záznamy z podujatí

Vernisáž výstavy svätých ikon - Margita Karnerová

 2. 5. 2022: Vernisáž výstavy svätých ikon - Margita Karnerová v Dome Quo Vadis v Bratislave | Člověk a Víra (clovekavira.cz)

Lumenáda 19.1.2022

Pandémia koronavírusu obmedzila mnohé aktivity v cirkevnom prostrední. Dotklo sa to aj evanjelizačného domu Quo vadis v Bratislave, ktorý po dlhom čase mohol znovu otvoriť svoje brány. Navštívil ho za nás redaktor Ľudovít Malík.

Infolumen 18.1.2022

Známy evanjelizačný dom Quo vadis v Bratislave je opäť otvorený. Po týždňoch obmedzení tak opäť môže privítať návštevníkov. Viac informácií má redaktor Ľudovít Malík.

2012_video_Pohľad na angažovanosť kresťanov vo volebnom procese v USA

Dom Quo Vadis pozýva na prednášku Davida Reichardta (Webster University) s názvom Americkí kresťania a voľby - Pohľad na angažovanosť kresťanov vo volebnom procese v USA. Prednáška je v anglickom jazyku s titulkami.

2019 Čo s odpustením?

Téma odpustenia býva niekedy veľmi provokačná. Pretože odpustenie je aktom milosrdenstva a nie spravodlivosti. Okrem toho odpustenie si vyžaduje oveľa väčšiu silu ako neodpustenie. A tiež si treba uvedomiť, že negatívne emócie môžu sprevádzať proces odpustenia. Znie to teda síce paradoxne, ale pri odpustení sa má zmeniť ten, komu bolo ublížené. Aj o tomto si povieme na prednáške s názvom: Čo s odpustením?

Prednáša Mgr. Mário Schwarz, PhD. 

Nordic walking

Na stiahnutie nižšie máte k dispozícii prezentáciu z prednášky Stále dobrí - Nordic walking, ktorá odznela 9. októbra 2018 v našom Dome

Otvorenie nášho Domu na Rádiu Lumen

Moderátor Ján Heriban vyspovedal riaditeľku Moniku a jej zástupcu Ondra pri otvorení nášho Domu do novej sezóny v septembri tohto roku. Môžete si vypočuť záznamy.

Terézia Veľká - kapitola 39 a 40.

V prílohe nájdete materiály z prednášky Terézia Veľká - Sila Teréziinej modlitby a posledné udelené milosti 39. a 40. kapitola Knihy života Terézie Veľkej, záver, sestry Dominiky Alžbety Dufferovej  OSU, ktorá odznela v našom Dome 27.6. 2018 v rámci Cyklusu prednášok o živote svätice.

Niečo o  histórii prednášok v našom Dome Quo vadis

Článok o niektorých našich prednáškach v Dome Quo Vadis. Monika Hricáková

 

Niečo o  histórii prednášok v našom Dome Quo vadis


Mgr. Monika Hricáková
Bratislava 8. júna 2018

Zhrnuté prednášky o Terézii Veľkej od sestry Dominiky Dufferovej

V prílohe ponúkame na stiahnutite súhrny zo série prednášok o Terézii Veľkej, ktoré v tomto roku odzneli v našom Dome Quo Vadis od Sr. Dominiky Alžbety Dufferovej.

Nech sa páči :-)

Odovzdávanie cien Antona Tunegu

Ceny Nadácie Antona Tunegu majú svojich prvých majiteľov. Stali sa nimi riaditeľka domu Quo Vadis v Bratislave Monika Hricáková a historik František Neupauer. Uznanie získali za svoj prínos v rozvoji slobodnej, demokratickej a spravodlivej spoločnosti na Slovensku. O držiteľoch ocenenia rozhodol čestný výbor zložený z politikov, aktivistov či novinárov. Slávnosťou si nadácia zároveň pripomenula 25. výročie svojho založenia. Bol na nej aj Ján Heriban.

Môžte si vypočuť aj rozhovor dole na stiahnutie.

Terézia Veľká v 32. a 33. kapitole Knihy života

V prílohe nájdete materiály z prednášok z 22. novembra a 13. decembra s názvami Pán ukáže Terézii miesto v pekle, na ktoré sa mala dostať pre svoje skutky a nedbalý život – 32. kapitola Knihy života Terézie Veľkej a Zakladanie kláštora San José a pomoc sv. Kláry z Assisi pri prekonávaní ťažkostí a ľudských priekov – 33. kapitola Knihy života Terézie Veľkej

Terézia Veľká v 31.kapitole Knihy života

V prílohe nájdete materiály z prednášky z 25. októbra s názvom Vonkajšie pokušenia a falošné predstavy, ktoré Terézii vnuká zlý duch. Užitočné upozornenia pre tých, čo kráčajú po ceste dokonalosti – 31. kapitola Knihy života Terézie Veľkej

Terézia Veľká v 30.kapitole Knihy života

V prílohe nájdete materiály z prednášky z 20. septembra s názvom Veľké pokušenia a vnútorná námaha pri stúpaní na vrchol, pomoc svätého Petra z Alcantary. Terézia Veľká v 30.kapitole Knihy života

Terézia Veľká v 29.kapitole Knihy života

Dole si môžte stahnuť prezentáciu a poznámky k prednáške sr. Dominiky Dufferovej z 21.6.2017 na tému "Oslňujúca nádhera osláveného Pána je nad všetku ľudskú predstavivosť - Terézia Veľká v 29. kapitole Knihy života"

Terézia Veľká v 28.kapitole Knihy života

V prílohe nájdete materiály z prednášky z 24. mája s názvom Kto Pána svojím životom chváli, môže pošliapať celé peklo. Terézia Veľká v 28.kapitole Knihy života

Ako sa dá riešiť konflikt inak?

Ponúkame Vám prezentáciu z prednášky: Ako sa dá riešiť konflikt inak?

22.05.2017 - 18:00 až 20:00

Pán dáva poznať duši svoju vôľu bez slov obdivuhodným spôsobom.

Ponúkame Vám na stiahnutie prezentáciu a štúdiu z prednášky sr. Dominiky Dufferovej na tému "Pán dáva poznať duši svoju vôľu bez slov obdivuhodným spôsobom"

26.4.2017

Dobrý duch zbavuje človeka strachu a vlieva mu do duše lásku

Dufferová, Alžbeta: Dobrý duch zbavuje človeka strachu a vlieva mu do duše lásku. Terézia Veľká vo svojej autobiografii Kniha života, 26. kapitola

Katolík na slovíčko... Spravodlivá vojna

pozývame na vypočutie si zaujímavej prednášky o Spravodlivej vojne tu

Katolík na slovíčko... Reinkarnácia a vzkriesenie

Ak ste nestihli prednášku, pozývame Vás vypočuť si túto tému v podaní pátra Reginalda OP, ktorý vyučuje filozofiu.

Človečenstvo Ježiša Krista dvíha ducha k pravej a najvyššej kontemplácii

Človečenstvo Ježiša Krista dvíha ducha k pravej a najvyššej kontemplácii
Terézia Veľká a jej Kniha života v 22. kapitole
S. Dominika Alžbeta Dufferová
Dom Quo Vadis v Bratislave 16. novembra 2016

viac v prílohe

Dieťa s pomocou medicíny? (umelé oplodnenie a KC)

Zvukový záznam z prednášky ThLic. Jána Vigľaša o pohľade Cirkvi na umelé oplodnenie.

2014 Prednáška Richarda Vašečku - Milovať a ctiť

Prednáška Richarda Vašečku na tému Milovať a ctiť, nájdete v zvukovej forme na našom youtube kanále tu.

 

Harding University Chorus 23. 5. 2012

Dom Quo Vadis bol partnerom výborného koncertu v kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave 23. 5. 2012

Partneri projektu


Podporujeme

Rádio Mária