Kaviareň – čajovňa

Dobrá káva, knihy, príjemné a priateľské prostredie - toto ponúkame v našej dobrovoľníckej komunitnej kaviarni v Dome Quo Vadis. Sme miestom pokoja v srdci Bratislavy.

Naše fungovanie je špeciálne - obsluhujú len dobrovoľníci a striktný cenník nemáme. Z ponuky sa dozvieš len to, aké sú obstarávacie náklady surovín, teda minimálne ceny. Koľko v skutočnosti zaplatíš, o tom rozhodneš len ty – na základe tvojej spokojnosti, štedrosti a spravodlivosti. Ak dáš viac ako sú náklady, bude to tvoj dar na podporu našej evanjelizačnej činnosti.

... lebo spravodlivosť a štedrosť srdca je pre nás dôležitá.

Ide najmä o stretnutia

Okrem príjemného posedenia sa snažíme našim hosťom ponúknuť duchovné centrum na báze stretnutí. Ide nám najmä o budovanie vzťahov. Človek nemusí byť na 100 % veriaci, aby u nás našiel to, po čom jeho duša možno práve túži, alebo to len hľadá. Budeme veľmi radi, ak sa u nás ľudia zastavia počas svojej prechádzky po Starom meste, alebo ak hľadajú miesto, kde budú mať pokoj pre učenie, čítanie ...alebo sa jednoducho len tak zastaviť...

Zastavte sa u nás, nech patríte do ktorejkoľvek skupiny, či ste veriaci či neveriaci, a vezmite so sebou aj priateľov. Pre to je naša kaviareň určená, chceme byť duchovné centrum na báze stretnutia. Priestor, kde môže človek kedykoľvek prísť a cítiť sa dobre.

... lebo dobrá atmosféra pre Vás (aj pre nás) je pre nás dôležitá.

Poctivý med, skvelé čaje a kvalitná káva priamo v centre mesta

  • Naša kávaje bio a fairtrade. Naša káva je jediná na Slovensku, ktorá je aj bio aj fairtrade aj pražená kúsok od hlavnej stanice ;) Tmavšie pražená bio káva, 100% Arabica, z kvalitnej bratislavskej priažiarne Samay, ktorá vznikla medzi prvými malými remeselnými pražiarňami. Máme dokonca svoj blend, jemne kyslú chuť s rôznymi tónmi, príďte ich pohľadať. Pravidelne nastavujeme stroj a kávu konzultujeme s naším pražiarom. Prečo je dôležité byť fair trade pre katolíka? viac tu.

... lebo kvalita je pre nás dôležitá.

  • Okrem toho vám k čajom poskytujeme Agátový med od slovenského včelára, čím podporujeme poctivú prácu a zabezpečujeme kvalitu.

... lebo domáce produkty sú pre nás dôležité.

... lebo originalita je pre nás dôležitá.

  • Máme rôznorodé sypané čaje

... lebo zdravie je pre nás dôležité.

- Mäta (trávenie, prechladnutie)
- Lipa (hrdlo, priedušky, vykašliavanie )
- Medovka (upokojuje, dobrý spánok)
- Šalvia (protizápalové účinky, dýchacie cesty)
- Materina dúška (bolesť hlavy, nervozita)
- Baza (chrípka, antioxidačné účinky)
- Levanduľa (migréna, nespavosť, hystéria;)
- Kamilka (protizápalové účinky a tým podporujú spánok, zmierňujú opuchy spôsobené alergiami)

Sypane caje

 

  • Nemožno vynechať ani široký výber kníh, moderných spoločenských hier (board games) a možnosť vyhľadať radu a pomoc (takmer) v akejkoľvek oblasti :)

... lebo rôznorodosť je pre nás dôležitá.

Časť knižnice v komunitnej kaviarni

Pohľad na barovú časť v komunitnej kaviarni

Obľúbené tuli vaky.

Pohľad na stred kaviarne.

Knižnica.

Prilohy: 
PrílohaVeľkosť
Súbor zoznam_hier_v_qv.docx14.07 KB

Partneri projektu


Podporujeme

Rádio Mária