Otváracie hodiny
  • PO - ŠT : 15:00 - 21:00
  • PI : 15:00 - 22:00
  • NE : 17:00 - 21:00

Kaviareň – čajovňa

Dobrá káva, knihy, príjemné a priateľské prostredie, miesto pokoja. To ponúkame v našej dobrovoľníckej komunitnej kaviarni u nás v Dome Quo vadis v srdci Bratislavy. 

Naše fungovanie je špeciálne, za barom nádjdete len dobrovoľníkov. Nemáme cenník, len náklady, zaplatíš, koľko chceš Ty sám. Dozvieš sa len koľko nás stojí nákup surovín. Tvoj dar do kaviarne je na Tvojej štedrosti, podľa spravodlivosti.

  • Lebo spravodlivosť a štedrosť srdca je pre nás dôležitá.

Nielen dobrá káva, ale najmä stretnutia

Okrem príjemného posedenia sa snažíme našim hosťom ponúknuť duchovné centrum na báze stretnutia. Ide nám najmä o budovanie vzťahov. Človek nemusí byť na 100 % veriaci, aby u nás našiel to, po čom jeho duša možno práve túži, alebo to len hľadá. Budeme veľmi radi, ak sa u nás ľudia zastavia počas svojej prechádzky po Starom meste, alebo ak hľadajú miesto, kde budú mať pokoj pre učenie, čítanie ...alebo sa jednoducho len tak zastaviť...

Zastavte sa u nás, nech patríte do ktorejkoľvek skupiny, či ste veriaci či neveriaci, a vezmite so sebou aj priateľov. Pre to je naša kaviareň určená, chceme byť duchovné centrum na báze stretnutia. Priestor, kde môže človek kedykoľvek prísť a cítiť sa dobre.

  • Lebo dobrá atmosféra pre Vás (aj pre nás) je pre nás dôležitá.

Poctivý med a kvalitná káva priamo v centre mesta

Naša káva je fairtrade. Naša káva je jediná na Slovensku, ktorá je aj bio aj fairtrade aj pražená kúsok od hlavnej stanice ;) Tmavšie pražená bio káva, 100% Arabica, z kvalitnej bratislavskej priažiarne Samay, ktorá vznikla medzi prvými malými remeselnými pražiarňami. Máme dokonca svoj blend, jemne kyslú chuť s rôznymi tónmi, príďte ich pohľadať. Pravidelne nastavujeme stroj a kávu konzultujeme s naším pražiarom. Prečo je dôležité byť fair trade pre katolíka? viac tu.

  • Lebo kvalita je pre nás dôležitá.

Okrem toho vám k čajom poskytujeme Agátový med od slovenského včelára, čím podporujeme poctivú prácu a zabezpečujeme kvalitu.

  • Lebo domáce produkty sú pre nás dôležité.

Máme tiež super eko bio slovenské remeselné limonády. Originálna chuť od lokálnych nadšencov. Stretli sme sa spolu ešte keď rozbiehali Manaroots a sú stále lepši.

  • Lebo originalita je pre nás dôležitá.

Nemožno vynechať ani široký výber kníh, moderných spoločenských hier (board games) a možnosť vyhľadať radu a pomoc (takmer) v akejkoľvek oblasti :)

  • Lebo rôznorodosť je pre nás dôležitá.

Pozrite si aj ostatné služby Domu Quo Vadis.

 

Komunitná kaviareň:

dobrovoľník v akcii za naším malým barom...teraz už máme väčší bar, príďte sa pozrieť ;)

 

 

 

 

Partneri projektu

Podporujeme

Rádio Mária