Knižnica

Naša knižnica beži na serveri PozicajKnihu.sk, ktorý je pre ľudí, ktorí radi čítajú knihy a chceli by si vytvoriť svoju online knižnicu z kníh, ktoré majú doma na poličkách a sú prípadne ochotní ich požičiavať ďalším. Po registrácii si môžete viesť záznamy o knihách, ktoré vlastníte, o prečítaných a požičaných knihách a o knihách, ktoré práve čítate. Knihy môžete hodnotiť, kategorizovať a diskutovať o nich.

Na webe https://pozicajknihu.nawebe.net/  si nájdete naše knihy podľa kategórií. Osobne si ich môžete požičať v Dome Quo Vadis. Záloha je 3€ na 3 týždne - to sa Vám vráti pri vrátení knihy. Kedže sme otvorení hosťom z vonku, knižnica je dynamická a tak sa môže stať, že nebude kniha presne na svojom mieste. Neváhajte ju pohľadať, ak nenájdete, napíšte nám, každá takáto pripomienka je pre nás cenná. Naša komunitná knižnica sa vylepšuje vďaka tímu Adriky, Silvie, Ludky, Kandymu a ďalším.

Cez korona krízu knihy nepožičiavame prezenčne, len na doma. Treba nám ale napísať na qv@pozicajknihu.sk a presny dátum a čas dostanete od nás mailom, budete mať knihu pripravenú pri pulte.

Ale ak potrebujete naša knižnica neslúži len ako požičovňa kníh, ale aj ako študovňa. Najmä v suterénnych priestoroch vie byť trocha kľudnejšie prostredie. 

Nech Vám naša knižnica prinesie pozbudenie a priblíži k Pánovi. Rozdelenie knižnice je distribuované vo viacerých častiach Domu Quo Vadis.
Jednotlivé sekcie nájdete tu.

Knižnica v suteréne

- pri miestnosti OMEGA:
Kategórie kníh: beletria, cudzojazyčná literatúra, modlitba (M), psychológia (Ps), učebnice
- pri stene:
Kategórie kníh: misie, katechetika, náboženská literatúra a literatúra o náboženstvách, sekty, umenie, filozofia, teológia, dospievanie manželstvo a rodina
- pri stene oproti schodom:
Kategórie kníh: teológie (T), deti manželstvo a rodina (DMaR)
- predeľovacie police:
Kategórie kníh: príbehy a svedectvá, katechizmus (K), dokumenty cirkvi, básne, uzdravenia (Uzd), dejiny (D), hnutia (H)
- pri WC:
Kategórie kníh: nezaradené (S), slovníky, spevníky

Knižnica na prízemí

- z druhej strany detského kútiku:
Kategórie kníh: úvahy a zamyslenia (ÚvZ), židovsko-kresťanské vzťahy, mariánska literatúra
– detský kútik:
Kategórie kníh: detská literatúra (DL)
- v kaviarni
Kategórie kníh: životopisy (Ž), dejiny cirkvi (DC), výklad biblie (VB), Biblia (B), Ján Pavol II. (JP.II), praktická viera (PV)

 

Partneri projektu


Podporujeme

Rádio Mária