Bylinkové laboratórium sv.Hildegardy z Bingenu

Bylinkové laboratórium sv.Hildegardy z Bingenu

 

30.1. 18:30-19:30 Kurz základy bylinkára I.

13.2. 18:30-19:30 Kurz základy bylinkára II.

miesnosť alfa

je potrebné sa prihlásiť na https://forms.gle/UAdHFDYeSfSybDUu6

 

cena za kurz 20€.

Príď do skupiny radostných bylinkárov naučiť sa základy, ktoré ti budú slúžiť celý život. Kurz Základy Bylinkára poskytuje všetky nevyhnutné informácie o identifikácii, zbere, spracovaní a sušení byliniek, plodov, koreňov a atď.

Tento kurz ti umožní získať kľúčové poznatky o tom, ako správne postupovať pri spracovávaní liečivých rastlín tak, aby si získala plnohodnotný rastlinný materiál, ktorý sa dá ďalej využívať na prírodné liečenie v domácom prostredí.

 V rámci tohto kurzu získaš správne postupy na zachovanie prírodného materiálu v jeho najhodnotnejšej forme pre domáce použitie.

 

Petra Šramko 

Prednášateľka a lektorka Petra Šramko absolvovala kurzy v Nemecku a Rakúsku, kde obdržala diplom z učení sv.Hildegardy z Bingenu. Čerpá z diel sv. Hildegardy z Bingenu, ktoré boli preložené p. Strehlowom. Od malička je fascinovaná prírodou a jej vplyvom a silou vplyvu na človeka. Človek patrí do prírody, ale potrebuje sa naučiť využívať ju s rešpektom, láskou a rozumne. Preto sa rozhodla oragnizovať praktické workshopy a prednášky, aby mali ľudia možnosť naučiť sa ako prírodu využívať vo svoj prospech s pozitívnym efektom. Workshopy/prednášky sú zamerané na poskytnutie informácii o liečivých rastlinách, ich využití a výrobe rastlinných preparátov pre domáce použitie.

Dátum udalosti: 
Repeats every 2 weeks until Ut feb 13 2024.
30.01.2024 - 18:3019:30

Partneri projektu


Podporujeme

Rádio Mária