Uganda očami pútnika

Dobrý deň, pozývam vás na prezentáciu fotiek z africkej Ugandy. Je to krajina, o ktorej nemáme veľa informácií a nie je ani turistickou destináciou. Budete mať príležitosť vidieť, ako to tam vyzerá a ktoré miesta sa zo Slovenska podporujú, či už cez pôstnu krabičku alebo adopciu na diaľku. Možno aj vy do týchto zbierok prispievate alebo niekoho takého zo svojho okolia poznáte. Môžete si sami vytvoriť názor, či tieto zbierky majú zmysel a či sú vyzbierané peniaze efektívne využité. Uvidíte, ako tam ľudia žijú, ako bývajú, ako to vyzerá v škole a s akými problémami bojujú. Budete môcť zažiť aj atmosféru miest, kde videli belochov prvýkrát v živote. Ja som mal možnosť sa tam zamyslieť nad tým, čo je v živote dôležité a verím, že si svoj názor vytvoríte i vy.

Okrem toho vám ukážem aj turistické zaujímavosti i divokú prírodu. Churchill nazval Ugandu perlou Afriky a po tejto prezentácii budete môcť povedať, či mal pravdu.

 

Volám sa Braňo Laho a pracujem v oblasti IT. Popri práci sa venujem práci s deťmi u Saleziánov a dobrovoľníckym aktivitám. Z partie detí z blízkeho okolia vyrástli už teenageri, ešte stále im vymýšľam rôzne aktivity a program na zmysluplné trávenie voľného času. Okrem voľného času sa vídavame aj na základnej škole, kde ich triedu učím 2 predmety.
Som vedúci a expedičák v programe DofE (Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu), kde sa teenageri a mladí ľudia učia ako si stanoviť ciele v rôznych oblastiach a pravidelnou aktivitou ich aj dosiahnuť.
Vo voľnom čase rád cestujem a spoznávam kultúru a prírodu rôznych krajín. Na mieste rád zažijem aj kontakt s bežnými ľuďmi, lebo tak dokážem krajinu viac precítiť.
Minulý rok som mal možnosť sa zúčastniť púte do Ugandy a navštíviť viaceré miesta, kam turisti nechodia a belochov tam videli po prvýkrát. Boli to úžasné zážitky a rád by som ich sprostredkoval aj vám.

Dátum udalosti: 
09.04.2024 - 18:00

Partneri projektu


Podporujeme

Rádio Mária