Veronika Ferencová: Chvála Tebe Pane!

Trvanie výstavy: 
16.01.2023 - 15:0030.01.2023 - 18:00

VERONIKA FERENCOVÁ (OČIPOVÁ)

Rodáčka z Veľkého Šariša, športovkyňa, majsterka Slovenska v pretláčaní rukou, trénerka, spisovateľka a maliarka v jednom.

V roku 2020 po zdravotných problémoch pocítila silný dotyk Boha a nastalo jej obrátenie. Zmenil sa jej pohľad na svet a začala žiť živú vieru v Boha.

Od vtedy začala maľovať obrazy s kresťanskou tematikou ako poďakovanie s názvom CHVÁLA TEBE PANE! Inšpiruje sa modlitbami, posvätným ružencom, sv. omšou, študuje životopisy svätých a inšpiráciou sú jej aj ľudia, ktorých má okolo seba.

Veronika maľbu nikdy neštudovala, ale ako sama hovorí, za všetko vďačí len Bohu, ktorý vedie jej ruku.

,,Niekedy som si myslela, že zmyslom života je dosahovanie cieľov, mať úspechy, hnať sa za peniazmi, ale teraz viem, že zmyslom života je žiť len jednoduchý obyčajný život, robiť čo ma baví, byť zdravá a hlavne zo všetkého najviac každý deň ďakovať Bohu za to, že mi ukázal tu správnu cestu. Nebuďme zúfalí, že do nášho života vstúpi kríž – starosti, choroby... , lebo môže to znamenať aj niečo iné, niečo nové. Dnes viem, že ten kríž, bol na to, aby som sa obrátila. Ďakujem za talent, ktorý som dostala a som rada, že ním môžem potešiť celé nebo a tiež aj ľudské srdcia. Chvála Ti Pane! “

Pravdu mal blahoslavený Carlo Acutis, keď povedal: „Objav Boha a nájdeš zmysel života.“

Web: www.fitart.sk 
0908 409 560

Partneri projektu


Podporujeme

Rádio Mária