Aktuality/Oznamy

Zatvorenie

Z dôvodu aktuálnych opatrení sme ZATVORENÍ. Veríme, že sa zdraví opäť stretneme po lockdowne.

DobroQVbazár 10/2021 výťažok

Milí hostia,

ďakujeme za Vašu účasť na dobroQVbazáre, vyzbieralo sa 130 EUR pre rodinu z Lukáčoviec.

Ďakujeme

tím QV

Otvárame v pondelok 6.9.2021

Dom Quo Vadis otvorí svoje brány po prázdninovej prestávke v pondelok 6.9.2021.

Cez prázdniny zatvorené

Od 1. júla 2021 až do 5. septembra 2021 je Dom Quo Vadis zatvorený. 

Pripravovali sme sa na duchovných cvičeniach

“RADOSŤ EVANJELIA napĺňa srdce a celý život tých, ktorí sa stretávajú s Kristom. Tí, ktorí sa ním nechajú zachrániť, sú oslobodení od hriechu a smútku, od vnútorného prázdna a izolácie. S Ježišom Kristom sa stále rodí a znovuzrodzuje radosť.” To sú úvodné slová ap. exhortácie pápeža Františka Evangelii gaudium (Radosť evanjelia), ktorá bola témou duchovných cvičení dobrovoľníkov Domu Quo vadis. S p. kaplánom otcom Tomášom sme prišli objavovať túto radosť a prijali sme pozvanie na objavovanie cesty evanjelizácie plnej radosti.

Hľadáme grafika/grafičku

Grafik/čka - (voľné) 
- ak sa Ti páčia pekné veci, grafika, obráky, kriticky pozeráš na grafiku viuálov na FB, IG, fyzických tlačovín... si kreatívny/a, samostatný/á a vieš robiť veci do deadlinu je to super :) Ak Ťa ešte k tomu nadchýňa evanjelizácia, aby sa ľudia dozvedeli aj cez oči o Bohu a Jeho láske, pridaj sa k nám
Benefit: pomôžeš zvýšiť povedomie o evanjeliu ako dobrej a oslobodzujúcej zvesti, o Dome Quo Vadis a celkom jeho skvelom koncepte, spoznať nových ľudí...

Vyhodnotenie zbierky školských pomôcok

Od 1.júna do 15. septembra prebiehala Zbierka školských pomôcok a elektroniky pre deti zo sociálne slabých rodín, detských domovov a krízových zariadení. Zbierku každoročne koordinuje Slovenská katolícka charita v spolupráci s arcidiecéznymi a diecéznymi charitami. Hoci 11. ročník zbierky ovplyvnila situácia okolo pandemických opatrení a ich ekonomických dopadov, môžeme aj tento rok hovoriť o úspešnom konci, nakoľko si svoje miesto v školských laviciach našlo až 55 000 darovaných školských  pomôcok a vo finančnej zbierke sa spolu vyzbieralo viac ako 7 500 eur.

Ďakujeme!

Zbierka školských pomôcok

Slovenská katolícka charita prichádza už 11-ty raz s výzvou na darovanie radosti malým školákom aj mladým študentom. V období od 1.júna do 15. septembra môžete prispievať darovaním nových i použitých, no stále funkčných školských pomôcok, ale aj elektroniky, a tak pomáhať žiakom zo sociálne slabých  rodín, detských domovov či krízových zariadení.


NOVÉ: Tento rok môžete darovať aj notebooky či tablety pre deti zo znevýhodneného prostredia

 

Pomoc seniorom - Seniorlinka

Magistrát mesta Bratislavy prevádzkuje Seniorlinku, určenú pre seniorov a seniorky,  ktorí potrebujú pomôcť s nákupmi, vyzdvihnutím liekov, či potrebujú viac informácií. Táto linka je dostupná na čísle: 0800 242 000 v čase od 8:00 h - 17:00 h v pracovné dni, aj cez víkend.

Stránky

Partneri projektu


 

Podporujeme

Rádio Mária