Otváracie hodiny
  • PO - ŠT : 15:00 - 21:00
  • PI : 15:00 - 22:00
  • NE : 17:30 - 21:30

Aktuality/Oznamy

Otvorené do 30.6.

Sme pre Vás otvorení do utorka 30.6.
V júli a auguste je ZATVORENÉ.
Tešíme sa na Vás opäť od septembra.

Otvorené opäť aj v nedeľu

Dom Quo Vadis Vás privíta opäť aj v nedeľu. 

Zbierka školských pomôcok

Slovenská katolícka charita prichádza už 11-ty raz s výzvou na darovanie radosti malým školákom aj mladým študentom. V období od 1.júna do 15. septembra môžete prispievať darovaním nových i použitých, no stále funkčných školských pomôcok, ale aj elektroniky, a tak pomáhať žiakom zo sociálne slabých  rodín, detských domovov či krízových zariadení.


NOVÉ: Tento rok môžete darovať aj notebooky či tablety pre deti zo znevýhodneného prostredia

 

Otvárame 1.6.

Milí hostia,

Od 1.6.2020 bude Dom Quo Vadis opäť otvorený. V obmedzenej kapacite v rámci korona nariadení. Ak si chcete byť istí, že máme miesto, radšej si rezervujte stôl (2os alebo rodina).

Tešíme sa potom na Vašu ďalšiu návštevu a prajeme veľa zdravia a prosíme o modlitby !

 

tím Domu Quo Vadis

Pomoc seniorom - Seniorlinka

Magistrát mesta Bratislavy prevádzkuje Seniorlinku, určenú pre seniorov a seniorky,  ktorí potrebujú pomôcť s nákupmi, vyzdvihnutím liekov, či potrebujú viac informácií. Táto linka je dostupná na čísle: 0800 242 000 v čase od 8:00 h - 17:00 h v pracovné dni, aj cez víkend.

Pomoc seniorom - možnosti nákupu

V súčastnosti je možné si online nakúpiť tu:
https://www.nakup.sk/
https://www.edelia.sk/  
https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK
https://www.poslitasku.sk - Počas aktuálnej situácie ponúkame aj my seniorom v domácnosti službu nakupovania potravín a iných potrebných vecí. Časti seniorom, ktorí sú v núdzi, radi pomôžeme zadarmo.

POZOR 2-3% z dane len pri podaní do 31.3

Iniciatíva Advokáti Pro Bono v Nadácii Pontis vypracovala právne stanovisko týkajúce sa poukázania 2 % z dane, v súvislosti s opatreniami vlády kvôli koronavírusu. Záverom je, že ak daňovník nezaplatí daň do konca marca, alebo nepožiada v tejto lehote o odklad daňového priznania, nebude môcť poukázať 2 % z dane. Podľa nariadenia vlády síce môže podať a uhradiť daň do 30. 6. 2020 bez sankcie, v tomto termíne však už nemôže nakladať s podielom dane.

Stránky

Partneri projektu

Podporujeme

Rádio Mária